Szlakiem TeH20

Są takie momenty w mojej pracy, gdy wiem, że mam szansę zrobić coś niezwykłego. Gdy wizja klienta i moja się zbiegają i mam tę upragnioną wizualną wolność. To chyba najlepsza sytuacja, w jakiej może się znaleźć każdy kreatywny. Tak właśnie było przy realizacji projektu zdjęciowego dla Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy – TeH2O.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest TeH2O, już tłumaczę.

Wyobraźcie sobie 15 instytucji muzealno-przemysłowych. Pozornie ze sobą niezwiązanych, a jednak połączonych wspólną ideą, czyli pragnieniem pokazania historii miasta, jego mieszkańców oraz tego, jak rzeka wpływała i cały czas wywiera wpływ na tożsamość bydgoszczan. A zapewniam, że to bardzo fascynująca historia. Dlatego tak bardzo się ucieszyłem, gdy mogłem dodać kilka linijek do tej opowieści. 15 lokacji, 15 historii ludzi: od kapitana barki Lemara przez halę pomp, aż do historycznego exploseum. Nie będę się rozpisywał o każdym z tych miejsc, bo ten post zamieniłby się błyskawicznie w książkę. Zainteresowanych  zapraszam na stronę szlaku. Tam dowiecie się więcej o miejscach i ludziach je tworzących.

Cały projekt zrealizowaliśmy w grudniu 2017r. Ja skupiłem się przede wszystkim na portretach i sylwetkach, ludzi pracujących w instytucjach szlaku. Poniżej zapraszam do galerii zdjęć pokazujących: Exploseum, Spichrze nad Brdą, Wyspę Młyńską, Kanał Bydgoski (jedyne miejsce w którym nie fotografowałem ludzi), Halę pomp, Muzeum Mydła i historii Brudu, Muzeum Fotografii, Warzelnię Piwa, Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Introligatornię, Dawną Gazownię Miejską, Fabrykę Obrabiarek Drewna i Barkę Lemara.

Jestem bardzo wdzięczny Kindze Puchowskiej, która opiekuje się TeH20, za zaufanie mi przy realizacji tego projektu!

p.s. jeśli jesteście zainteresowani technicznymi aspektami zdjęć : tj. światłem, modyfikatorami, scenariuszami, retuszem, to dajcie mi znać a ja przygotuję post wyjaśniający podejście do tematu 🙂


IMG_3718s IMG_3920s IMG_23581s IMG_3218s IMG_3310s IMG_2726s IMG_2894s IMG_3058s IMG_2977 IMG_2570s IMG_4222s IMG_4573s

Share This:

2 thoughts on “Szlakiem TeH20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.