Portret studyjny – warsztaty fotograficzne Poznań

Warsztaty z błyskiem – portret studyjny

Naucz się błyskać
w studio

Jeśli chcesz przenieść swoją fotografię na wyższy poziom i nauczyć się panowania nad światłem studyjnym, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! 

Fotografia portretowa warsztaty

Portret jest dla mnie najpiękniejszą formą fotografii i nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, jak świadomość, że masz wpływ na światło a tym samym na nastrój zdjęcia. Uwielbiam eksperymentować ze światłem i mieć nad nim kontrolę, właśnie dlatego przygotowałem te warsztaty z fotografii portretowej.

Na tych warsztatach dowiesz się  jak pracować z lampami studyjnymi,  prawidłowo ustawić ekspozycję do światła studyjnego,  w jaki sposób wykorzystywać i dobierać modyfikatory. Napuszysz się kontrolować kolor, charakter, kierunek i moc światła.  Umiejętnie wykorzystasz prawo odwrotnych kwadratów.  Będziesz świecić w niskim i wysokim kluczu. Zrozumiesz różnice między oświetleniem szerokim i krótkim. Dodatkowo dowiesz się jak ustawić oświetlenie typu Rembrandt.  Warsztaty z portretu to spora dawka wiedzy i praktyki! 

Czego nauczysz się na warsztatach?

Kontroli nad światłem studyjnym

Metod oświetlenia portretowego

Jak budować set oświetleniowy z jedną, dwoma i trzema lampami

Współpracy z modelką

Pracy w studio

warsztaty fotograficzne w studio

Dla kogo są warsztaty?

  • Średnio zaawansowani i zaawansowanych fotografów, chcących nauczyć się pracy  studio 
  • Ambitnych amatorów, którzy poznali podstawy fotografii
  • Dla wszystkich zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności oświetleniowych
  • Wszystkich interesujących się oświetleniem i zabawą nim

Poznaj szczegóły, zerknij na program warsztatów

Część teoretyczna:

a) światło: jego kolor, kierunek, charakter
b) znaczenie przysłony w uzyskaniu ekspozycji z lampą błyskową
c) kontrola ekspozycji lamp błyskowych
d) reguła kwadratu odwrotności i jej znaczenie
e) modyfikatory, rodzaje i efekty

Część praktyczna:

a) zdjęcia w studio 
b) istota tła w budowaniu kadru
c) zastosowanie omówionych metod w praktyce przez prowadzącego
d) czas na eksperymenty uczestników
e) omówienie prac

Opinie uczestników warsztatów

„Filip rzeczowo przedstawia wszystkie zagadnienia związane z błyskaniem, wiedzą dzieli się chętnie i jednocześnie w umiejętny i zrozumiały sposób. Niezależnie od Waszego zaawansowania w błyskaniu znajdziecie w tych warsztatach coś dla siebie. Część teoretyczna obfituje w ciekawe przykłady i smaczki, których może nie znać nawet zaawansowany strobista…”
opinie uczestników warsztatów
Patryk Koszela
Warsztaty z Filipem, to czysta przyjemność. Fachowo przekazana wiedza merytoryczna i praktyczna, dobrze poruszane aspekty techniczne fotografii. Świetna atmosfera. Pełne zadowolenie. Polecam!!!”
opinie uczestników warsztatów
Magdalena Rafalska
„Filip Kowalkowski dużą wiedzę z zakresu fotografii, pracy ze światłem zastanym i błyskowym, a także doświadczenie w pracy z modelami, dzięki czemu podejmowane przez niego zagadnienia miały wymiar zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Program warsztatów dostosowany był do umiejętności uczestników, a przekazywane treści były uporządkowane i odpowiadały tematyce zajęć…”
opinie uczestników warsztatów
Beata Mazurek
„Z perspektywy uczestnika bardzo doceniam zaangażowanie prowadzącego, indywidualne podejście i fantastyczną atmosferę podczas zajęć. Oglądanie zdjęć i merytoryczne omówienie, pozwala inaczej spojrzeć na własną twórczość i wyciągnąć konstruktywne wnioski. Z czystym sumieniem polecam warsztaty u tego „allegrowicza” 😉 a tak serio, bez wahania wziąłbym udział w zajęciach z Filipem ponownie
opinie uczestników warsztatów

Dominik Domański

Prowadzący warsztaty

Od lat zawodowo zajmuję się fotografią. Pomagam zdjęciami  opowiedzieć historie, zbudować wizerunek, czy przedstawić produkt. Specjalizuję się w fotografii: portretowej, reklamowej i kulinarnej. Oprócz realizacji zdjęć dla moich klientów, dzielę się wiedzą.

Prowadzę szkolenia fotograficzne dla małych grup pasjonatów i początkujących fotografów. W tej roli sprawdzam się od ponad sześciu lat. Fotografia jest moją największą pasją. Kilka  lat temu odkryłem, jak ważne jest dzielenie się zdobytą wiedzą fotograficzną oraz ile satysfakcji daje kontakt z ludźmi, o podobnych zainteresowaniach. Dlatego też jestem wykładowcą na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i gościnie na Akademii Fotografii. 

Filip Kowalkowski Fotograf o mnie

Najbliższe warsztaty fotograficzne w Poznaniu – Portret studyjny

Data

22.02.2020

Miasto

Poznań ul. Jeżycka 45/9

Godziny

10-17

Liczba uczestników

10 osób 

Cena

440 zł 

Zapisz się na warsztaty

warsztaty fotograficzne w studio