Warsztaty z błysku w Koninie

warsztaty z błyskiem w koninie

Jedna mała lampka a daje nieskończone możliwości. Właśnie dlatego tak lubię fotografię, a zabawę z lampami w szczególności. Światło to podstawa, ma swój charakter, kierunek, kolor, intensywność, język. W fotografii światło jest wszystkim. Pamiętam, jak zaczynałem przygodę ze sztucznym światłem, to przerażały mnie lampy. Nie potrafiłem nad nimi zapanować i musiało minąć sporo czasu, zanim poczułem się pewnie z ich białym, krótkim błyskiem.

W sobotę mogłem podzielić się moim doświadczeniem, porażkami, eksperymentami i pasją do tej formy obrazu. Miałem przyjemność prowadzić warsztaty z błysku, zorganizowane przez Beatę Mazurek z Konińskiego CKiS Epicentrum Kultury. Była nas garstka entuzjastów połączonych zapałem do strobingu, choć każde z nas specjalizuje się w innej dziedzinie fotografii. Starałem się pokazać jak wiele można osiągnąć, mając tylko jedną lampę i trochę pomysłów w głowie. Tak, przydają się blendy, dyfuzory, softboxy, octy, beauty-dishe, parasolki itp. ale już zdjęcie lampy z osi aparatu może dać niezłe efekty.

Najważniejsze to nie komplikować sobie życia i nie zaczynać od 5 źródeł światła, jedno wystarczy. Potem można sobie budować set, jak klocki lego, w coraz bardziej złożone ustawienia. Jedna lampa może dać nam mnóstwo ciekawych efektów, co chciałem pokazać na naszej fantastycznej modelce – Ninie Henke, która dzielnie znosiła te świetlne eksperymenty! A zrobiliśmy całkiem sporo różnych ustawień, od jednej lampy do lekkich, radosnych zdjęć w wysokim kluczu, przez bardziej nastrojowe, piwniczne światło, po imitację zachodzącego słońca w kawiarni.

Przyznam, że zdjęcie kawiarniane najbardziej mi się podoba, dwa żele CTO i lampa kilka metrów od okna i buuum, mamy piękny zachód słońca, choć za oknem środek dnia. Zrobiliśmy też kilka portretów męskich, tutaj chcę podziękować Kamilowi za modelowanie 😉 Jeszcze raz dziękuję za świetnie spędzony czas. Poniżej kilka przykładów zdjęć z naszych warsztatów!!!


warsztaty z błyskiem w koninie
warsztaty z błyskiem w koninie
warsztaty z błyskiem w koninie
warsztaty z błyskiem w koninie
Filip Kowalkowski Fotograf o mnie

Cześć!

Jestem Filip i dzielę się tu swoją wiedzą o fotografii.  Na blogu znajdziesz praktyczne porady dotyczące błyskania, podstaw fotografii, retuszu, inspiracje i wywiady.

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami? Zapisz się do darmowego newslettera.

Obserwuj mnie na Facebooku i Instagramie, tam również dzielę się wiedzą.

Newsletter

Kategorie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *