2019 podsumowanie

2019 czas podsumować! Od kilku lat, na przełomie grudnia i stycznia, siadam z notesem i przygotowuję plany na nadchodzący rok. Zapisuję moje marzenia, cele, te bardzo ambitne i te całkowicie przyziemne. Patrzę też na wpisy z poprzedniego roku i sprawdzam, co i w jakim terminie udało mi się zrealizować. 

Ubiegły rok w pięciu punktach 🙂

1. Live i wywiady

Podsumowanie 2019 zacznę właśnie od tych dwóch celów. Chciałem i ciągle chcę, dzielić się z Wami przemyśleniami o fotografii, poznać i pokazać inne punkty widzenia i przekazać wiedzę i mam nadzieję, zainspirować. Powiem szczerze, bardzo lubię prowadzić live, ale też cholernie się przed nimi stresuję. Zrobiłem ich 8 na fanpage i 25 na zamkniętej grupie na Facebooku. Czyli łącznie 33 relacje live. W tym roku chcę je prowadzić bardziej regularnie.

Przeprowadziłem trzy wywiady rzeki z bardzo inspirującymi fotografami, choć (na razie) opublikowałem tylko jeden. O tym, dlaczego, za chwilę. Cieszę się ogromnie, że mogłem porozmawiać z Davidem DuCheminem, Clay Cookiem i Aaronem Andersonem. Pierwszy raz coś takiego robiłem i musiałem nauczyć się: jak nagrywać rozmowy, jak przygotować transkrypcję, jak je tłumaczyć. Więc całkiem sporo nowej wiedzy. I w trakcie pracy nad wywiadami nauczyłem się też, jak wiele czasu zajmuje choćby transkrypcja z audio na tekst. To jest coś nad czym będę musiał jeszcze ostro posiedzieć, bo zależy mi, żeby te wywiady były dla Was jak najbardziej wartościowe.

2. Warsztaty

Miałem ogromną przyjemność przeprowadzić cykl warsztatów z fotografii kulinarnej dla Akademii fotografii w Warszawie. Przeprowadziłem też kilka autorskich warsztatów z podstaw fotografii, oświetlenia, fotografii studyjnej i fotografii na lokacji. W tym roku też planuję spotkać się z Wami właśnie na warsztatach, w styczniu przygotuję plan na najbliższych kilka miesięcy! 

3. Nowa strona i blog

Prace nad wyglądem nowej strony www trwały kilka miesięcy i w końcu w 2019r. ruszyła. Cieszę się bardzo, bo dzięki tej stronie mogę lepiej i sprawniej się z Wami kontaktować, informować o warsztatach, pokazać moje portfolio i ofertę zdjęciową. Nie zaniedbałem też bloga. W ubiegłym roku napisałem 22 wpisy. W większości z nich dzielę się swoją wiedzą i staram się zainspirować początkujących i nie tylko, do dalszego rozwoju. Skoro mowa o dzieleniu się, to zależało mi na tym, żeby przygotować i dać Wam ebooka, o prostym, dramatycznym oświetleniu w małym studio. Zawsze uważałem, że piękne portrety można zrobić nawet z minimalnym sprzętem i przestrzenią. I to mi się udało. Ebook jest cały czas dostępny, dla każdego, kto zapisze się na mój newsletter. Link do newslettera jest na samym dole strony 🙂 TUTAJ

4. Zdjęcia dla klientów

2019 był rokiem, w którym miałem przyjemność zrealizować zdjęcia do kampanii reklamowych, zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć wizerunkowych w tym zdjęcia do kampanii wyborczych, przygotowywałem zdjęcia dla restauracji, miałem też okazję fotografować kilka projektów produktowych i eventowych. Zrobiłem też zdjęcia na zlecenie tygodnika opinii i napisałem pod koniec roku recenzję sprzętu dla magazynu branżowego. 

5. Własne projekty

W 2019 roku najmniej czasu poświęciłem na własne projekty. Cały czas pracuję nad rzemieślnikami i ten projekt skończę w 2020r. Zrobiłem kilka sesji lifestylowo/modowych i portretowych dla siebie i właściwie to tyle. Mam ogromny niedosyt i postanowiłem, że w tym roku poświęcę więcej czasu na moje projekty. Mam cały notes zapisanych i niezrealizowanych jeszcze zdjęć i czas najwyższy je zrobić! 

W ubiegłym roku postanowiłem dać jak najwięcej swojej wiedzy i umiejętności, czy to na szkoleniach, live, blogu, w odpowiedziach na maile i szybkich foto-tipach na instagramie. Zależało mi też, żeby zrobić jak najlepsze zdjęcia dla moich klientów. Dlatego, zainwestowałem też w nowy sprzęt i umiejętności, żeby cały czas podnosić jakość moich usług. Miałem też całą masę wyzwań i potknięć. Nie udało mi się zrealizować wszystkich planów, ale widzę, że mam dobre podstawy, żeby to zrobić w tym roku. I właśnie na to się będę nastawiał.

Chcę dalej dawać z siebie jak najwięcej: pisać, szkolić, uczyć, robić zdjęcia i realizować własne projekty!!! I wiem, że za rok, o tej porze, będzie więcej odhaczonych punktów!! 

A Wam jak minął 2019 i jakie są wasze wyzwania na nowy 2020? Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach! Ja wracam do dalszego planowania i pracy! 

F

Filip Kowalkowski Fotograf o mnie

Cześć!

Jestem Filip i dziele się tu swoją wiedzą o fotografii.  Na blogu znajdziesz praktyczne porady dotyczące błyskania, podstaw fotografii, retuszu, inspiracje i wywiady.

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami? Zapisz się do darmowego newslettera.

Obserwuj mnie na Facebooku i Instagramie, tam również dzielę się wiedzą.

Newsletter

Książka o podstawach fotografii
Kategorie
Książka o podstawach fotografii
Przyśpiesz swoją drogę do lepszych zdjęć

W drodze do lepszych zdjęć to przewodnik fotograficzny dla osób, pragnącego poszerzyć swoją wiedzę o fotografii. Na 119 stronach znajdziesz same najważniejsze rzeczy. Dowiesz się m.in. jak prawidłowo uzyskać ekspozycję zdjęć, jak zapanować nad aparatem, czym kierować się w wyborze obiektywów, ale też jak rozwijać się jako artysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *