Szlakiem TeH20

szlak teh2o

Są takie momenty w mojej pracy, gdy wiem, że mam szansę zrobić coś niezwykłego. Gdy wizja klienta i moja się zbiegają i mam tę upragnioną wizualną wolność. To chyba najlepsza sytuacja, w jakiej może się znaleźć każdy kreatywny. Tak właśnie było przy realizacji projektu zdjęciowego dla Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy – TeH2O.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest TeH2O, już tłumaczę.

Wyobraźcie sobie 15 instytucji muzealno-przemysłowych. Pozornie ze sobą niezwiązanych, a jednak połączonych wspólną ideą, czyli pragnieniem pokazania historii miasta, jego mieszkańców oraz tego, jak rzeka wpływała i cały czas wywiera wpływ na tożsamość bydgoszczan. A zapewniam, że to bardzo fascynująca historia. Dlatego tak bardzo się ucieszyłem, gdy mogłem dodać kilka linijek do tej opowieści. 15 lokacji, 15 historii ludzi: od kapitana barki Lemara przez halę pomp, aż do historycznego exploseum. Nie będę się rozpisywał o każdym z tych miejsc, bo ten post zamieniłby się błyskawicznie w książkę. Zainteresowanych  zapraszam na stronę szlaku. Tam dowiecie się więcej o miejscach i ludziach je tworzących.

Cały projekt zrealizowaliśmy w grudniu 2017r. Ja skupiłem się przede wszystkim na portretach i sylwetkach, ludzi pracujących w instytucjach szlaku. Poniżej zapraszam do galerii zdjęć pokazujących: Exploseum, Spichrze nad Brdą, Wyspę Młyńską, Kanał Bydgoski (jedyne miejsce w którym nie fotografowałem ludzi), Halę pomp, Muzeum Mydła i historii Brudu, Muzeum Fotografii, Warzelnię Piwa, Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Introligatornię, Dawną Gazownię Miejską, Fabrykę Obrabiarek Drewna i Barkę Lemara.

Jestem bardzo wdzięczny Kindze Puchowskiej, która opiekuje się TeH20, za zaufanie mi przy realizacji tego projektu!

p.s. jeśli jesteście zainteresowani technicznymi aspektami zdjęć : tj. światłem, modyfikatorami, scenariuszami, retuszem, to dajcie mi znać a ja przygotuję post wyjaśniający podejście do tematu 🙂

zdjęcia ze szlaku teh2o
zdjęcia ze szlaku teh2o
zdjęcia ze szlaku teh2o
zdjęcia ze szlaku teh2o
zdjęcia ze szlaku teh2o
zdjęcia ze szlaku teh2o
zdjęcia ze szlaku teh2o
zdjęcia ze szlaku teh2o
zdjęcia ze szlaku teh2o
zdjęcia ze szlaku teh2o
Filip Kowalkowski Fotograf o mnie

Cześć!

Jestem Filip i dzielę się tu swoją wiedzą o fotografii.  Na blogu znajdziesz praktyczne porady dotyczące błyskania, podstaw fotografii, retuszu, inspiracje i wywiady.

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami? Zapisz się do darmowego newslettera.

Obserwuj mnie na Facebooku i Instagramie, tam również dzielę się wiedzą.

Newsletter

Kategorie

Jeden komentarz do „Szlakiem TeH20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *