Warsztaty fotograficzne w Toruniu

warsztaty fotograficzne błysk dziewczyna bilard fotografia portret

Warsztaty z błyskania na lokacji - to lubię!

Uwielbiam prowadzić warsztaty i dzielić się wiedzą. A ostatnio miałem ogromną przyjemność przeszkolić fotografów z Torunia w błyskaniu w plenerze. Naszą lokacją był Czarny Tulipan, klimatyczny pub na Bydgoskim Przedmieściu. Przerobiliśmy trudne techniki mieszania światła zastanego z błyskiem. Wykorzystywaliśmy jedno, dwa, kurcze nawet trzy źródła światła. Dodawaliśmy żele kolorowe, wszystko dla zachowania i pokazania klimatu miejsca. 

Naszą modelką była fantastyczna Agnieszka Wasilewska, a makijaż wykonała Monika Zwolak. Kapitalnie jest próbować różnych technik oświetlenia i pracy z modelką w miejscu innym niż studio. Lubię tak opowiadać historię i wierzę, że uczestnikom też się podobało!

To jaki był błysk w Czarnym Tulipanie?

Na tym zdjęciu wykorzystaliśmy trzy źródła światła. Pierwsze, to naturalny ambient miejsca z włączonym żyrandolem, drugie to lampa wystawiona za oknem, która dała kapitalną poświatę i trzecie wreszcie, to światło padające na Agnieszkę. 

warsztaty z błysku na lokacji fotografia błyskanie czarny tulipan dziewczyna portret

Szczypta koloru

Na tym zdjęciu wykorzystaliśmy pomarańczową kontrę, niebieskie tło i białe światło główne.

warsztaty z błysku portret dziewczyna lampy studio pub glamour lokacja

Za nami te warsztaty, ja już planuję kolejne edycje. Więc jeśli chcielibyście nauczyć się panowania nad światłem błyskowym, to śledźcie mojego bloga i stronę, tam będą informacje o nadchodzących warsztatach! Wystarczy kliknąć TUTAJ!

Bardzo dziękuję Magdzie, Magdzie, Monice, Piotrowi, Agnieszce, Monice i obsłudze Czarnego Tulipana za te warsztaty!!!

Filip

warsztaty fotograficzne torun błyskanie w plenerze uczestnicy fotografia
Filip Kowalkowski Fotograf o mnie

Cześć!

Jestem Filip i dziele się tu swoją wiedzą o fotografii.  Na blogu znajdziesz praktyczne porady dotyczące błyskania, podstaw fotografii, retuszu, inspiracje i wywiady.

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami? Zapisz się do darmowego newslettera.

Obserwuj mnie na Facebooku i Instagramie, tam również dzielę się wiedzą.

Newsletter

Książka o podstawach fotografii
Kategorie
Książka o podstawach fotografii
Przyśpiesz swoją drogę do lepszych zdjęć

W drodze do lepszych zdjęć to przewodnik fotograficzny dla osób, pragnącego poszerzyć swoją wiedzę o fotografii. Na 119 stronach znajdziesz same najważniejsze rzeczy. Dowiesz się m.in. jak prawidłowo uzyskać ekspozycję zdjęć, jak zapanować nad aparatem, czym kierować się w wyborze obiektywów, ale też jak rozwijać się jako artysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *