Expozycja 2021 !!!

ekspozycja fotografia quadralite

  Expozycja 2021 – czyli święto fotografii w Krakowie

Pod koniec września miałem ogromną przyjemność poprowadzić pokaz z fotografii błyskowej na największym wydarzeniu targowo-fotograficznym Expozycja 2021 w Tauron Arena w Krakowie, zorganizowanym przez Fotoplus.pl. Na imprezę zaprosiła mnie marka Quadralite, której też jestem ambasadorem.

To była mega intensywna i ekscytująca sesja zdjęciowa, w której chciałem pokazać, jakie możliwości mogą nam dać tylko dwie lampy błyskowe i kilka modyfikatorów. Przygotowałem cztery sety oświetleniowe. Pierwszy z ostrym światłem, później przeszliśmy do bardziej miękkiego, następnie były zdjęcia czarno-białe z wykorzystaniem lampy jako tła. Na koniec mega ostre światło bez modyfikatora prosto na modelkę i tło.

Sesja miała klimat modowy, a pozowała nam Alicja Jurek, makeup przygotowała Aleksandra. Przy zdjęciach wykorzystaliśmy też tło od Black Drop Factory.

Świeciłem lampami Godox AD 400 Pro i Godox AD 300, do modyfikowania światła wykorzystałem softbox 120cm, softbox beauty dish 80cm.

Pracowaliśmy dość intensywnie, bo sam pokaz trwał około godzinę i było mi niesamowicie miło, boo sala była wypełniona po brzegi. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tych targach i miałem okazję poznać świetnych ludzi, z którymi dzielę pasję do fotografii i błyskania w szczególności!!!

Więcej o Expozycja 2021 i warsztatach możesz zobaczyć tutaj i tutaj 🙂

Na moim blogu możesz przeczytać więcej o oświetleniu na przykład w tym wpisie o lampach Reporter 200TTL

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej sesji albo błyskania w ogóle, to śmiało daj mi znać w komentarzu pod postem!!!


Filip Kowalkowski Fotograf o mnie

Cześć!

Jestem Filip i dziele się tu swoją wiedzą o fotografii. Na blogu znajdziesz praktyczne porady dotyczące błyskania, podstaw fotografii, retuszu, inspiracje i wywiady.

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami? Zapisz się do darmowego newslettera.

Obserwuj mnie na Facebooku i Instagramie, tam również dzielę się wiedzą.

Newsletter

Książka o podstawach fotografii
Książka o podstawach fotografii
Przyśpiesz swoją drogę do lepszych zdjęć

W drodze do lepszych zdjęć to przewodnik fotograficzny dla osób, pragnącego poszerzyć swoją wiedzę o fotografii. Na 119 stronach znajdziesz same najważniejsze rzeczy. Dowiesz się m.in. jak prawidłowo uzyskać ekspozycję zdjęć, jak zapanować nad aparatem, czym kierować się w wyborze obiektywów, ale też jak rozwijać się jako artysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *